4 grudnia, 2021

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Szkodniki na rzepaku ozimym

2 min read

Każda roślina jest narażona na to, że może być zaatakowana przez szkodnik. Jeśli w porę tego nie zauważymy i nie zastosujemy chemicznego środka to można stracić całą uprawek. To oznacza spore koszty, a przecież my chcemy zarabiać, a nie do tego wszystkiego dokładać.

Naszym zadaniem jest znalezienie takiego insektycydu, który będzie bardzo skuteczny i będziemy mogli go samodzielnie zastosować na szkodniki w rzepaku ozimym. Co pojawia się w takim rzepaku? Na pewno słodyszek rzepakowy. Trzeba dokładnie sprawdzić na opakowaniu środka ochrony roślin, kiedy można będzie to zastosować. Najlepiej jest to zrobić w momencie nalotu szkodnika na naszą plantacje.

Można to stosować od fazy zwartego kwiatostanu aż do fazy pełnego kwitnienia. Dawka, jaką powinniśmy stosować nie przekracza 0,25 litra na hektar. Zdarzają się takie przypadki, że szkodnik zaatakuje w większej ilości naszą plantacje i wtedy można będzie zwiększyć tę dawkę, ale trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym, bo można w łatwy sposób sobie zaszkodzić. Tę dawkę można będzie rozpuścić w około trzystu litrach wody. Tego również trzeba się pilnować żeby nie rozcieńczyć składnika w zbyt dużej ilości wody.

Stosujemy to, co najlepsze na szkodniki

Najlepiej będzie zgłosić się do producenta środków ochrony roślin. Ma on przygotowaną taką ofertę, jaka jest w stanie spełnić wszystkie nasze wymagania. Szkodniki z rzepaku znikną, a my będziemy się cieszyć, że nasza plantacja nie jest zagrożona. Taki mieliśmy cel i dzięki najlepszym środkom chemicznym to się udało. Insektycydy można kupić u polskiego producenta. Znajdziemy jego ofertę na stronie insektycydy. Jest tych środków chemicznych bardzo dużo, ale trzeba czytać, do czego konkretnie mogą być zastosowane.

Wtedy zniszczymy szkodnika, który zaatakował rzepak ozimy. Trzeba sobie jakoś radzić, ale polegając na takich skutecznych insektycydach każdy z nas ułatwia sobie zadanie. Szybko przekonamy się, że ta firma ma wszystko, czego nam trzeba do zwalczania szkodników.