28 maja, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Jakie czynniki wpływają na budowę naszych mięśni?

2 min read

Kurzhanteln

Wiele osób, które ćwiczą na siłowni, chce zwiększyć masę, w tym przypadku chodzi o przyrost mięśni, będziemy chcieli pozbywać się tkanki tłuszczowej na korzyść muskulatury.

Oczywiście możemy to osiągnąć także poprzez zwiększenie masy, w tym przypadku potrzebna będzie oczywiście odpowiednia dieta, możemy naturalnie wykorzystać produkty białkowe, jak wiadomo białko jest ważnym budulcem naszych mięśni. Dodatkowo także powinniśmy pamiętać o odpowiednim treningu, a także prowadzić ogólnie zdrowy tryb życia. Wówczas będziemy mogli liczyć na sukces, możemy zbudować mięśnie w poszczególnych częściach naszego ciała.

Jakie czynniki wpływają na budowę naszych mięśni?

Jak wspomagać budowę mięśni?

Naturalnie wiele osób skupia się na klatce piersiowej oraz bicepsach, jednak warto zwrócić uwagę także na mięśnie nóg i brzucha, można prowadzić różnego rodzaju treningi ogólnorozwojowe. Dobrym pomysłem może być bieganie, dodatkowo także trening na siłowni bardzo pozytywnie wpłynie na proces budowy mięśni. Naturalnie powinniśmy pamiętać, iż ważne będzie dostarczenie większej ilości kalorii niż dotychczas, z pewnością trening powinien być prowadzony równoległe z właściwą dietę. Oczywiście w przypadku treningów siłowych powinniśmy pamiętać o węglowodanach, w przypadku diet, w których naszym celem będzie zrzucenie zbędnych kilogramów, węglowodany są często w dużym stopniu eliminowane, jednak w tym przypadku będą one ważnym źródłem energii.

Oczywiście prowadzenie zdrowej diety niekiedy jest dużym wyrzeczeniem, dodatkowo także warto zwrócić uwagę, iż należy spożywać wiele produktów wysokobiałkowych, co niekiedy może być uciążliwe dla niektórych osób. Dlatego też obecnie coraz chętniej korzystamy z odżywek, są to produkty, które możemy łatwo rozpuścić w wodzie, czy też w mleku. Dodatkowo mogą być to także odżywki w postaci łatwo przyswajalnych tabletek. Jest to istotne kiedy kończymy trening i chcemy szybko dostarczyć białka dla naszego organizmu, wówczas odżywka z pewnością będzie bardzo dobrym pomysłem.

Naturalnie odżywki tego rodzaju będą bardzo dobrze działały na wszystkie grupy naszych mięśni, może być do także odżywka na mięśnie brzucha, w ten sposób możemy uzyskać bardzo wyrzeźbioną sylwetkę.