22 czerwca, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

2 min read

Wybór korzystnego dla klienta kredytu bankowego nie jest łatwym zadaniem, obecnie możemy skorzystać z ofert nie tylko banków, ale także instytucji prywatnych.

Dostępne są różne kredyty, gotówkowe, samochodowe, kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości. Klient, który nie posiada rozeznania na rynku finansowym, nie będzie wiedział, w jaki sposób dokładnie obliczyć wszystkie koszty związane z kredytem. Dlatego możemy skontaktować się z doradcą finansowym, który pomoże nam w pozyskaniu kredytu, który najmniej będzie obciążał naszą kieszeń.

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Jakich porad może udzielić nam doradca kredytowy?

Doradca kredytowy będzie pomagał na wszystkich etapach, pierwszym krokiem może być ocena zdolności kredytowej klienta, doradca wstępnie może określić, na jaką kwotę możemy liczyć przy naszych zarobkach oraz wydatkach. Wybór najtańszego kredytu nie jest łatwy, mamy obecnie możliwość skorzystania z bardzo wielu ofert, dodatkowo należy brać pod uwagę bardzo wiele różnych kosztów, opłat dodatkowych, w przypadku nieruchomości jest to także ubezpieczenie. Dodatkowo powinniśmy przedstawić wraz z wnioskiem kredytowym dokumenty, które będą świadczyły o naszych zarobkach, formy zatrudnienia, niekiedy bank będzie wymagał od nas także wyciągu z konta osobistego, przedstawienia zeznania podatkowego za poprzedni rok.

Doradca finansowy pomoże nam w określeniu, jakie dokumenty są potrzebne. Ekspert przeanalizuje umowę, którą podpisujemy z bankiem, będzie poszukiwał zapisów, które mogą być w przyszłości dla nas niekorzystne. Dzięki temu możemy szybciej złożyć wniosek do banku, jednak nie zawsze otrzymamy pozytywną opinię o przyznaniu kredytu. Dlatego często specjalista od finansów może doradzić nam złożenie wniosku w kilku bankach, co może przyspieszyć proces uzyskania kredytu, jak również ułatwi poznanie ostatecznych kwot, które będziemy spłacali co miesiąc i wybranie korzystnej opcji. Doradca finansowy będzie także negocjował z bankiem warunki, może być to koszt przyznania kredytu, mniejsze opłaty związane z ubezpieczeniem oraz inne dodatkowe koszty, które ponosi klient.

Doradcy finansowi mogą pomóc nam w wielu obszarach związanych z kredytami, jak również wyborem ubezpieczenia. Jeżeli poszukujemy doświadczonego eksperta, możemy odwiedzić stronę http://www.strzylak.pl, znajdziemy tam ofertę, szczegóły związane ze współpracą. Dzięki temu możemy wiele zyskać, zwłaszcza przy dużych kredytach hipotecznych czy też kredycie samochodowym.

You may have missed