28 maja, 2022

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy dla prawie każdego

3 min read

Zakup ubezpieczenia może być jednym z najbardziej przyprawiających o ból głowy zadań, jakie może wykonać jedna osoba.

Niestety trzeba to zrobić. Niezależnie od tego, czy jesteś na rynku ubezpieczeń na życie, zdrowotnych, czy samochodowych, musisz zawsze sprawdzić wszystkie opcje, a następnie uzyskać tylko takie ubezpieczenie, na jakie Cię stać.Zaoszczędź pieniądze na składkach ubezpieczeniowych, podnosząc franszyzę. Możesz zaoszczędzić 100 USD lub więcej na składce ubezpieczenia samochodu, podnosząc swój udział własny z 250 USD do 500 USD. Podobnie, jeśli zwiększysz udział własny właściciela domu z 500 USD do 1000 USD, możesz zaoszczędzić jeszcze więcej. Nawet zwiększenie udziału własnego w ubezpieczeniu zdrowotnym pomaga zaoszczędzić pieniądze na składkach.Zgłaszając roszczenie ubezpieczeniowe, zapisz numer roszczenia natychmiast po jego otrzymaniu i przechowuj go w bezpiecznym miejscu. Jest to pomocne, ponieważ numer ten będzie potrzebny w każdej chwili, gdy porozmawiasz z firmą ubezpieczeniową w sprawie roszczenia. Pomocne może być skopiowanie tego w wielu lokalizacjach, takich jak komputer i telefon.Rozważając ubezpieczenie podróżne na nadchodzącą podróż, pamiętaj, aby nie kupować automatycznie ubezpieczenia za pośrednictwem linii wycieczkowej lub biura podróży. Najpierw skonsultuj się z własnym ubezpieczycielem domu lub samochodu, aby zobaczyć porównanie ich stawek. Często uzyskujesz tańsze i lepsze pokrycie firm, z którymi już współpracujesz.Ubezpieczenie łodzi jest koniecznością dla wszystkich kierowców. Zapewni to, że jeśli Twoja łódź zostanie uszkodzona z powodu pewnych rodzajów wypadków, pokryjesz koszty naprawy lub wymiany. Wskazówki dotyczące oszczędzania pieniędzy dla prawie każdego

Ta ochrona ubezpieczeniowa może również obejmować obrażenia osób, które mogą być zaangażowane.Ważną częścią Twoich finansów jest wykupione ubezpieczenie.

Na przykład, jeśli wybierzesz polisę, która ma niski udział własny, koszt każdego miesiąca będzie wyższy, ale będziesz bezpieczny w razie wypadku. Jeśli wybierzesz wysokie odliczenie i niższe miesięczne raty, będziesz musiał zapłacić dużo pieniędzy w przypadku wypadku.Nigdy nie pozwalaj firmie ubezpieczeniowej na pobieranie opłaty za anulowanie. Jeśli dowiesz się, że firma ubezpieczeniowa twojego zwierzaka jest podejrzana, z którą nie chcesz się zajmować, powiedz im, że odmawiasz płacenia opłat za anulowanie usługi. Mogą próbować cię zmusić, ale nie wycofuj się, a usuną to.Rozważ zapisanie się do programu ubezpieczenia o skróconym okresie. Ten rodzaj ubezpieczenia ma na celu uzupełnienie Twoich inwestycji, jeśli miałbyś odejść, zanim inwestycje osiągną określony poziom. Im wyższa inwestycja rośnie, tym bardziej przystępna staje się miesięczna składka. Dzięki temu rodzajowi ubezpieczenia zaoszczędzisz pieniądze przez cały okres obowiązywania Twojej polisy.Agent ubezpieczeniowy powinien wyjaśnić ci umowę. Znajdź agenta, który wyjaśni skomplikowane pojęcia, używając prostego, codziennego języka angielskiego. Nie podpisuj umowy, dopóki nie zrozumiesz każdego postanowienia. Nie bój się zadawać pytań. To będzie Twoja polisa ubezpieczeniowa, za którą będziesz płacić, więc masz prawo ją w pełni zrozumieć.Jeśli odmówiono Ci pokrycia roszczenia, które Twoim zdaniem powinno być objęte, odwołaj się od decyzji do firmy ubezpieczeniowej. Dowiedz się, na czym polega proces Twojej firmy, aby rozpocząć odwołanie i postępuj zgodnie z nim. Nie przyjmuj odmowy za dobrą monetę, zawsze masz prawo odwołać się od każdej decyzji podjętej przez firmę ubezpieczeniową.Teraz, po przeprowadzeniu badań, nadszedł czas, aby złożyć wniosek o wybrany przez siebie zakres ubezpieczenia. Pamiętaj, że Twoim ostatecznym celem jest posiadanie najlepszego możliwego ubezpieczenia, którego potrzebujesz, za jak najmniejszą kwotę z Twojej kieszeni. Nie zapomnij też wpisać tego do swojego budżetu.

You may have missed