28 maja, 2022

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Jak wybrać mieszkanie?

2 min read

Osoby, które poszukują mieszkania, muszą określić swoje potrzeby, wybrać mieszkanie w odpowiedniej lokalizacji, z określoną liczbą pokoi czy też o odpowiednim metrażu.

Oczywiście ceny mieszkań będą różniły się w zależności od lokalizacji, pamiętajmy iż mieszkania zlokalizowane w centrum będą zazwyczaj droższe niż mieszkanie na obrzeżach miast, dodatkowo na cenę wpływa bardzo wiele różnych czynników.

Jak wybrać mieszkanie?

Zakup od dewelopera czy z drugiej ręki?

Możemy zdecydować się na nowe mieszkanie od dewelopera lub też na mieszkanie z drugiej ręki. Kupując starsze mieszkanie powinniśmy zwrócić uwagę, jakie prace remontowe były przy nim wcześniej wykonywane. Jeżeli jest to mieszkanie, które posiada więcej niż przykładowo 20 lat, wówczas może okazać się, iż konieczna będzie wymiana instalacji elektrycznej z aluminiowej na miedzianą. Z pewnością dodatkowo przyda się remont kuchni oraz łazienki. Należy zatem określić, jakie koszty mogą być związane z remontem, dostosowaniem mieszkania do naszych potrzeb. Oczywiście mieszkania od deweloperów także będą wymagały pewnych nakładów finansowych, jednak mogą być one nieco niższe niż generalny remont starego mieszkania.

Warto zwrócić uwagę także na budynek, w którym zlokalizowane jest mieszkanie, możemy przykładowo sprawdzić czy został on odpowiednio ocieplony, czy w piwnicy lub na klatce schodowej nie występuje grzyb czy też pleśń, będzie to świadczyło o stanie całego budynku, jak również o stanie naszego mieszkania. Oczywiście na koszty użytkowania mieszkania będą wpływały różne czynniki, koszt eksploatacyjny związany przykładowo z ogrzewaniem, warto zatem sprawdzić, jaki rodzaj ogrzewania występuje w naszym bloku. Obecnie przy dość wysokich cenach za prąd oraz za energię elektryczną oraz za gaz musimy brać to pod uwagę.

Jeżeli chcemy sprawdzić wiele ofert, dobrym pomysłem może być skorzystanie z internetu, wyszukiwarki takie jak https://www.maxon.pl/mieszkania/mieszkania-na-sprzedaz pomagają nam znaleźć mieszkania w okolicy, która nas interesuje. Możemy określić ile pokoi powinno posiadać mieszkanie, jak również możemy określić maksymalną cenę za metr kwadratowy. Dzięki temu możemy szybko znaleźć lokal, który będzie nam odpowiadał.