22 czerwca, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Jaka jest różnica między nasionami zwykłymi, feminizowanymi i automatycznie kwitnącymi?

2 min read

Jeśli kupisz paczkę zwykłych nasion, będą one zawierać mieszankę męskich i żeńskich roślin.

Wielu hodowców woli je uprawiać, ponieważ nie były one krzyżowane wstecznie, tak samo jak nasiona feminizowane lub automatycznie kwitnące. Będziesz musiał rozdzielić rośliny, gdy ich narządy rozrodcze pokażą się w fazie kwitnienia i odrzucić rośliny męskie, ponieważ nie produkują pąków i zapylają rośliny żeńskie, w wyniku czego powstają pąki z nasionami.

Jaka jest różnica między nasionami zwykłymi, feminizowanymi i automatycznie kwitnącymi?

Wybierz do hodowli nasiona marihuany ak 47

Nasiona mogą być również feminizowane, co oznacza, że można je po prostu umieścić w glebie i zacząć hodować wyłącznie żeńskie rośliny. Nasiona te gwarantują produkcję roślin żeńskich, a ich uprawa eliminuje konieczność wycinania roślin i odrzucania roślin męskich. Zmniejsza to również ryzyko, że choćby jedna roślina męska pojawi się w uprawie, i zapyli pozostałe rośliny, powodując, że konopie skupiają swoją energię na wytwarzaniu nasion zamiast pąków. Większość hodowców zajmujących się uprawą marihuany na własny użytek wybiera nasiona feminizowane, aby mieć gwarancję wysokich plonów.

Rośliny automatycznie kwitnące zmieniają się ze stanu wegetatywnego w kwitnący wraz z wiekiem, a nie ze zmianą cyklu świetlnego. Mają krótki okres wzrostu do zbioru i mogą być gotowe do zbioru w ciągu zaledwie 2 do 3 miesięcy od umieszczenia nasion w ziemi. Minusem jest to, że zazwyczaj są one słabsze, ale nasiona automatycznie kwitnące są świetne dla osób, które chcą uprawiać konopie, ale nie chcą spędzać nad hodowlą zbyt dużo czasu.

Feminizowane i automatycznie kwitnące nasiona marihuana ak 47 będą kosztować więcej niż zwykłe, ponieważ w ich stworzenie włożono więcej pracy hodowlanej, a hodowcy potrzebują mniej czasu na uzyskanie pąków. Z pewnością jednak taki zakup się opłaci, ponieważ będziemy wiedzieli, że jakość plonów będzie wysoka. Kiedy wyhodujesz jakąkolwiek ilość nasion, pewien procent z nich nie wykiełkuje, nawet jeśli otrzymasz je od renomowanego hodowcy. Zawsze licz się z tym, że kilka nasion nie wykiełkuje lub nie wytworzą silnej rośliny, dlatego trzeba kupić nieco więcej nasion, niż planujemy uprawiać roślin konopi.