28 maja, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Po jakim czasie widać efekty botoksu na czole?

4 min read

Zmarszczki na twarzy są bardzo często uwarunkowane genetycznie, a ich pojawienie się nie jest związane z brakiem odpowiedniej troski i pielęgnacji tego obszaru ciała. Współcześnie odpowiedzią na potrzeby tych, którzy nie chcą borykać się z nieestetycznymi zagłębieniami w skórze jest botoks. Czy warto się na niego zdecydować i po jakim czasie widać jego efekty na czole? Odkryj z nami potencjał toksyny botulinowej i przekonaj się, jak wpływa ona na wygląd twarzy.

Jak działa botoks na czoło?

Toksyna botulinowa, znana powszechniej pod nazwą botoks, to swoiste remedium na oznaki starzenia się skóry. Jak wiadomo, procesu tego nie można zatrzymać, choć dzięki botoksowi możliwe jest zahamowanie jego postępowania.  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa botoks na czoło, odwiedź stronę https://derm-estetyka.pl/zmarszczki-czola-pod-oczami-miedzy-brwiami.html/, na której znajdziesz wiele niezwykle interesujących informacji w tym zakresie. 

Zabieg z wykorzystaniem jadu kiełbasianego, może dotyczyć:

  • lwiej zmarszczki, czyli linii, pojawiających się między brwiami na skutek częstego ich marszczenia,
  • mimicznych zmarszczek na czole, czyli poziomych zagłębień, wpływających negatywnie na estetykę twarzy.

Jak długo utrzymują się efekty botoksu?

Decydując się na ingerencję z wykorzystaniem toksyny botulinowej, warto wiedzieć, że jej efekty nie są trwałe. W praktyce oznacza to, że takie zabiegi należy powtarzać minimum raz na pół roku, przy czym należy podkreślić, że efekt pierwszej aplikacji utrzymuje się nieco krócej, na co wpływa szybsza regeneracja mięśni. 

Co ważne, sami pacjenci mogą przyczynić się również do wydłużenia działania toksyny botulinowej. Jak się bowiem okazuje, decydujące są pierwsze dni po zabiegu, w których warto zrezygnować z:

  • suszenia włosów przy pomocy suszarki, by nie narażać skóry na oddziaływanie gorącego powietrza,
  • korzystania z sauny, solarium i brania długich, gorących kąpieli,
  • spożywania alkoholu,
  • wzmożonej aktywności i intensywnego wysiłku.

Niezwykle istotne będzie również przestrzeganie zaleceń specjalisty, dzięki którym pacjent będzie mógł cieszyć się odmłodzonym, naturalnym i zdrowym wyglądem przez dłuższy czas.

Co wpływa na efekty działania toksyny botulinowej?

Wiesz już, czego unikać, by wydłużyć działanie toksyny botulinowej. Warto jednak wspomnieć również o kilku czynnikach, które mogą w znaczącym stopniu determinować efekty działania botoksu. Przede wszystkim będą to:

  • czynniki genetyczne – niekiedy ta sama dawka u różnych osób przynosi zupełnie odmienne efekty. Za przyczynę takiego stanu rzeczy uważa się m.in. genetycznie uwarunkowaną odporność na działanie jadu kiełbasianego;
  • jakość pracy i materiałów – botoks powinien być odpowiednio przechowywany i transportowany w chłodnej temperaturze. Na efekty wpływa również jakość pracy, czyli doświadczenie i umiejętności osób, przeprowadzających zabieg.

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również odpowiednio dobrana dawka – im większa, tym skutki będą bardziej widoczne. Niemniej jednak o ilości wstrzykiwanej toksyny botulinowej powinien zawsze zadecydować specjalista w trakcie indywidualnych konsultacji.

W jakiej klinice najlepiej wykonać zabieg z botoksem?

Decydując się na placówkę, w której ma zostać wykonany zabieg, warto postawić na sprawdzonego specjalistę. Fachowiec powinien być w stanie odpowiedzieć na każde nurtujące nas pytanie i rozwiać wątpliwości przed zabiegiem. 

Dobrą sławą może się poszczycić choćby klinika Derm-Estetyka z Gdyni. Znajduje się ona na ul. Stefana Batorego 7/35, a skontaktować się z nią można, dzwoniąc pod numer telefonu 500 430 484. Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadzi wywiad, co pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszy ryzyko pojawienia się ewentualnych skutków ubocznych.

Redukcja zmarszczek na czole – jak długo czekać na poprawę wyglądu?

Z tzw. lwią zmarszczką boryka się coraz więcej osób, zwłaszcza tych, narażonych na silne emocje. Takie pionowe fałdy skórne wpływają na estetykę twarzy, stając się źródłem kompleksów. Jad kiełbasiany blokuje z kolei przewodzenie impulsów nerwowych, ograniczając skurcze mięśni i wpływając pozytywnie na wygląd skóry. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku poziomych zmarszczek mimicznych, które pojawiają się na czole czy w okolicach oczu. 

W obu przypadkach na efekty botoksu należy poczekać jednak od 5 do 7 dni. Jest to spowodowane faktem opóźnionego działania jadu kiełbasianego na włókna, prowadzącego do unieruchomienia mięśnia. Ostatecznymi rezultatami takiej ingerencji można cieszyć się jednak dopiero po upływie dwóch tygodni, co uwarunkowane jest w znacznej mierze indywidualnymi cechami osoby, poddającej się zabiegowi.