4 grudnia, 2021

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Jakie chwasty atakują ziemniaki?

2 min read

Tych chwastów jest bardzo dużo, dlatego często sami nie wiemy jak je rozpoznać. Można tutaj wymienić chwasty jednoliścienne i dwuliścienne, a zatem zanim cokolwiek zastosujemy to trzeba sprawdzać, z jaką rośliną mamy walczyć.

Podstawowym chwastem, który rośnie nie tylko w ziemniakach, ale ogólnie w uprawach jest perz. Rozwija się bardzo szybko, dlatego im wcześniej zaczniemy go zwalczać tym lepiej dla ziemniaków. Możemy również mieć dziki rzepak w ziemniaku albo proso.

Takie przypadki też się zdarzają, że rośliny same się rozsiały i teraz będą nam przeszkadzały w uprawie. W ziemniakach może pojawić się również szarłat, dlatego trzeba wiedzieć, co na te chwasty zastosować. jeśli stosujemy sprawdzony herbicyd to wiemy, że na pewno działa. stosuje go wiele osób i im pomaga, dlatego my również na tym będziemy mogli skorzystać. Najczęściej jest to środek, który trzeba będzie w odpowiedniej ilości rozpuścić w wodzie. Stosujemy dawka zalecaną przez producenta. Wtedy wiemy, że działa i problem zniknie.

Po czym poznać najlepsze środki chemiczne do zwalczania chwastów? Po tym, że stosujemy je raz i mamy problem rozwiązany.

Musimy również pamiętać o tym, że środki do zwalczania chwastów stosuje się w określonym czasie. Może to być środek, który stosujemy po wschodach, ale nie później aż do fazy początku zakrywania międzyrzędzi.

Jeśli będziemy tego pilnować to ziemniakom nic nie będzie zagrażało i pozbędziemy się chwastów.

Taki jest nasz cel, dlatego trzeba będzie stosować coś, co pozwoli nam ten cel w stu procentach osiągnąć. Jeśli wykonamy najlepszy oprysk na chwasty ziemniak to problem zniknie. Jeśli wybierzemy to, co niewłaściwe albo zastosujemy to nie tak jak trzeba to zaczną się problemy. Tego na pewno nie chcemy? To, dlatego szukamy takich herbicydów, jakie są najlepsze, a wtedy będziemy pewni, że wykonaliśmy zabiegi i to zacznie szybko działać. Niszczenie chwastów to konieczność, dlatego trzeba o to zadbać. Jeśli tego nie zrobimy to ziemniaki nie będą miały szansy na rozwój i nasze zbiory będą o wiele mniejsze od zakładanych.