28 maja, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Podróżowanie może być zabawą dzięki tym prostym wskazówkom

4 min read

Próbowanie decyzji, gdzie podróżować podczas następnych wakacji, może być ekscytujące, ale jest wiele rzeczy do rozważenia, w tym budżet. Możesz czuć się tak, jakbyś musiał ograniczyć wydatki w tym roku. Jeśli planujesz wakacje, masz napięty budżet, ten artykuł da ci świetne oszczędności na podróżowaniu.

Zanim wyruszysz w podróż, poproś o wskazówki od przyjaciół i rodziny. Zobacz, kto był tam wcześniej i / lub czego poleciłbyś, odwiedzając lub unikając. Czy są jakieś restauracje, zabytki lub przedstawienia, które powinieneś zobaczyć? Możesz również odwiedzić strony internetowe, które oferują porady od innych podróżników.

Podróżując do kraju poza Ameryką Północną i Europą Zachodnią, przekaż gotówkę lub wcześniej zakupione czeki podróżne. Nie możesz liczyć na kartę kredytową lub debetową, aby działała tak samo jak w domu, ani nie masz gwarancji dostępu do bankomatów. Konwersja pieniędzy lub kupowanie czeków podróżnych przed wyjazdem chroni cię również przed nieuczciwymi osobami zmieniającymi pieniądze.

Nie bój się spieniężyć swoich mil lotniczych. Wielu podróżnych pozwala im gromadzić mile i nigdy nie zadaje sobie trudu z ich użyciem. Czerp korzyści z podróży i wykorzystaj mile, które zarobiłeś! Mile mają daty wygaśnięcia, więc upewnij się, że używasz ich przed wygaśnięciem. Często można ich używać na przedmiotach innych niż podróże, więc sprawdź swoje opcje i przejdź do wydatków.

Młode kobiety podróżujące samotnie mogą chcieć zainwestować w prosty pozłacany opaskę lub sześcienny pierścionek z cyrkonem. Załóż pierścień na lewym palcu wskazującym, że jesteś żonaty lub zaręczony. Dzięki temu potencjalny konkurent staje na uboczu i daje pretekst do niechcianej uwagi w hotelach, na lotniskach iw autobusach. Choć może wydawać się nieco nieuczciwe, może powstrzymać cię przed trafieniem, jeśli jesteś sam w nieznanych miejscach.

Im więcej planujesz, tym tańszy lot powinien być dla Ciebie. Spróbuj zaplanować swoje podróże przed czasem i budżetem, ile pieniędzy chcesz wydać na loty i hotel, a także, ile chcesz wydać na zajęcia rekreacyjne. Planowanie podróży z wyprzedzeniem, pomaga zarządzać swoimi pieniędzmi prawidłowo i zapewnia, że ​​będziesz mieć lepszy czas.

Podczas podróży masz kilka opcji ubezpieczenia. Kiedy rezerwujesz wycieczkę, powinieneś najpierw zdecydować, jakiego rodzaju jesteś podróżnikiem i jaki jest Twój apetyt na ryzyko, a następnie ustalić, które zasady lub zasady należy zakupić, aby pokryć ewentualne wydatki związane z podróżą. Im wcześniej podejmiesz decyzje ubezpieczeniowe po dokonaniu rezerwacji, tym mniej pieniędzy zapłacisz, a więcej opcji będziesz mieć. Możesz wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z podróży, popularną opcję; ubezpieczenie od utraty bagażu; ubezpieczenie od nagłych wypadków medycznych; lub nawet ubezpieczenie od nieprzewidzianych okoliczności.

Wybierając się na dłuższą podróż, pamiętaj o zapakowaniu odpowiedniej odzieży. Wejdź na stronę internetową, aby sprawdzić stronę internetową kanału pogodowego i sprawdzić, jaka pogoda jest w twoim obszarze podróży. Na przykład, nie pakuj mini spódniczek i butów tenisowych, jeśli masz dużo deszczu i zimnej pogody. To nie tylko zapobiegnie zachorowaniu, ale także dostanie dziwnych spojrzeń miejscowych, którzy mogą wskazać turystów i sprawić, że poczujesz się niezręcznie.

Prowadź dziennik z ukochanym wypchanym zwierzęciem Podróżując z dziećmi, rób wspaniałe wspomnienia i niesamowitą pamiątkę, robiąc zdjęcia swojego dziecka i wypchanego zwierzęcia, robiąc zabawne rzeczy podczas podróży. W domu możesz zebrać wszystkie zdjęcia i zrobić z nich przygodową książkę ze zdjęciami, aby zapamiętać podróż.

Jeśli pijesz kawę, usiądź w jakimś lodowym hotelu, żeby się rozpłynęła. Zamiast pić źle smakującą wodę z kranu, zdobyć wiadro, napełnić je lodem i pozwolić mu się rozpłynąć podczas snu. Kiedy wstajesz następnego dnia, możesz użyć tej świeżej wody, aby zaparzyć dzbanek kawy, który smakuje znacznie lepiej.

Jak stwierdzono na początku artykułu, planowanie kolejnych wakacji może być ekscytujące. Chociaż pozostawanie w granicach budżetu może sprawić, że Twoje opcje będą ograniczone. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu masz kilka świetnych pomysłów na planowanie następnych wakacji na napięty budżet.