22 czerwca, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Kilka porad, jak utrzymać kota w mruczeniu.

3 min read

Koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi, ale opieka nad nimi może być kosztowna.

Rachunki za śmieci, zabawki, jedzenie i weterynarza sumują się. Dzięki solidnej radzie poniżej znajdziesz sposoby na zatrzymanie swojego zwierzaka i zaoszczędzenie trochę pieniędzy.Chroń swojego kota przed zadławieniem. Pamiętaj, aby bezpiecznie pozbyć się kości drobiu i ryb. Zawiń je w papierową lub plastikową torbę i wrzuć do kosza na śmieci na zewnątrz, szczelnie zamkniętą pokrywką. Ewentualnie umieść je w plastikowej torbie i zamroź do dnia, w którym zostaną wywiezione śmieci.Karm swoje koty odpowiednią karmą. Pamiętaj, że koty muszą jeść mięso. Karmę dla kotów podawaj tylko kotom. Nie karm ich ani nie pozwól im jeść karmy dla psów. Psy i koty mają różne potrzeby żywieniowe, a niektóre składniki karmy dla psów mogą zaszkodzić Twojemu kotu. Karmienie psa karmą dla kota może również prowadzić między innymi do niedożywienia.Jeśli twój kot zdejmie wszystkie ozdoby z choinki, nie walcz z tym. Zacznij zbierać atrakcyjne zabawki dla kotów i niezniszczalne ozdoby, aby ozdobić choinkę w przyszłym roku. Pamiętaj, aby nie dekorować potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak blichtr i girlandy. Świecidełko może spowodować zadławienie się kotów, a girlandy mogą spowodować uduszenie.Jeśli twój kot wydaje się chcieć uniknąć miski z jedzeniem, spróbuj uzyskać inny rodzaj miski. Plastik może czasami wyłączyć kota, jeśli nie jest stale czyszczony i może utrzymywać pewne zapachy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wypróbuj szklaną lub metalową miskę, aby kot nadal jadł.Ważne jest, aby kot miał zawsze dostęp do świeżej wody. Należy codziennie uzupełniać miskę kota czystą wodą. Kilka porad, jak utrzymać kota w mruczeniu.

Istnieją poidełka, które zapewniają Twojemu kotu stały strumień świeżej wody, dzięki czemu nie musisz się martwić o jej częste wymienianie.Nie karz kota, jeśli robi bałagan poza kuwetą.

Robią to, ponieważ pudełko jest zbyt brudne, albo mogą być chorzy. Twój kot będzie się ciebie bał, jeśli będziesz go zbyt często karać lub besztać.Kiedy nakłaniasz małego kociaka do jedzenia suchej karmy dla kociąt, bądź cierpliwy. Na początku zwykle po prostu bawią się jedzeniem. Może to trochę potrwać, ale w końcu dowiedzą się, że powinni to jeść, a nie bawić się nim. Jeśli pokarm zostanie najpierw zwilżony mlekiem, kociak może się do niego szybciej przyzwyczaić.Jeśli mieszkasz na obszarze zamieszkałym przez dzikie zwierzęta, takie jak kojot i lis, być może będziesz musiał zrobić kota domowego. Dzikie zwierzęta stanowią realne zagrożenie dla kotów i aby uniknąć utraty ukochanego zwierzaka, czasami najlepiej jest trzymać je w domu przez całe życie.Chociaż koty mogą być wybredne, nie należy zachęcać do takiego zachowania. Kot będzie jadł dokładnie tę samą karmę przez całe życie, jeśli jest smaczna i pożywna. Nie musisz mieszać smaków. Może to zachęcić kota do pomijania niektórych pokarmów, które wcześniej jadł, i czekania na kolejne.Jeśli masz więcej niż jednego kota, potrzebujesz więcej niż jednej kuwety. Idealnie każdy kot powinien mieć własne pudełko. Zapobiega to przepełnieniu lub zatłoczeniu pudełka. Nieatrakcyjna wspólna kuweta czasami powoduje, że koty zabierają swoją łazienkę w inne miejsce w twoim domu. Jak możesz sobie wyobrazić, może to być dość przykra niespodzianka!Koty, jak wszystkie zwierzęta, mogą być drogie. Opieka nad kotem jest prawie jak posiadanie dziecka, biorąc pod uwagę, co trzeba zrobić, aby się nim zaopiekować. Dostarczone wskazówki pomogą Ci właściwie opiekować się kotem bez rozbijania banku.