24 września, 2023

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Nowe konsole do gier o dużych możliwościach

4 min read

W tym roku swoje premierę miały nowe konsole do gier, XBox X oraz PlayStation, dzięki temu zyskaliśmy nowe konsole, które są w stanie zapewnić nam coraz lepsze osiągi gier, z pewnością zwracają uwagę na jakość grafiki, ale także rozdzielczość czy też ilość klatek wyświetlanych na sekundach w czasie gry.

Obecnie gracze są coraz bardziej wymagający, do tego kolejne wydania konsol zarówno od Sony jak i Microsoftu, muszą mierzyć się z coraz większymi wyzwaniami.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę iż również komputery PC posiadają obecnie podzespoły które pozwala gra w wysokiej jakości, dlatego też firmy produkujące konsole muszą stale konkurować nie tylko ze sobą ale także z komputerami. Oczywiście zakup komputera do gier jest dość dużym wydatkiem dlatego też wiele osób wybiera konsolę, jest to wydatek jednorazowy, nie będziemy musieli dokupować nowych części, przykładowo karty graficznej jeżeli będziemy chcieli zagrać w nowy tytuł. Wszystkie gry które będą wychodziły na platformę PlayStation 5 czy też nowy nową platformę XBox X, będą działały na tych platformach. Naturalnie dla wielu osób dużym plusem przemawiającym za konsolami jest możliwość podłączenia do telewizora, obecnie w naszych domach goszczą telewizory o rozdzielczości 4K, dlatego też możemy grać na konsolach w bardzo wysokiej rozdzielczości,

Wzrost cen graficznych dla PC szansą na zdobycie rynku przez nowe konsole

W przypadku kiedy chcielibyśmy tego rodzaju rozdzielczość zastosować w komputerze PC, będziemy musieli posiadać naprawdę mocną kartę graficzną. Warto zwrócić uwagę iż obecnie duże zainteresowanie kryptowalutami, sprawiło iż ceny kart graficznych mocno wzrosły. Innym problemem z jakim muszą borykać się gracze na komputerach PC jest także mała dostępność kart graficznych, Jak widzimy w serwisach aukcyjnych nawet starsze używane karty, kosztują dwa razy więcej niż nowe jeszcze przed rokiem, dlatego coraz więcej użytkowników którzy do tej pory grali na komputerach PC, spogląda w kierunku konsol. W tym roku po premierze nowych platform z pewnością poszerzy się rynek użytkowników konsoli. Warto zwrócić uwagę iż obecnie gry na konsolę to nie tylko wersję pudełkowe, możemy także ściągać gry na dyski twarde, które są coraz większe, pozwalają na zapisanie coraz większej ilości gier. Dodatkowo konsole wykorzystują także chmury oraz specjalne abonamenty pozwalające nam na grę w dużą ilość tytułów. Z pewnością dla osób które chętnie i długo grają, będzie to okazja aby zaoszczędzić na zakupie ulubionych gier, aby szybko otrzymać najnowsze tytuły.

Nowe konsole do gier o dużych możliwościach

Rynek konsol to świetny tytuły

Gracze konsolowi mogą korzystać z wielu bardzo popularnych gier, możemy do nich zaliczyć takie tytuły jak Wiedźmin 3, Halo 5, Forza Motorsport 7, Sea of Thieves, Final Fantasy XV, oczywiście wiele z tych tytułów to dość stare gry, jednak dzięki dużej popularności są tytułami do których chętnie powraca wielu graczy. Oczywiście producenci gier przygotowują także tytuły z myślą o najnowszych wersjach platformy X Box One, z pewnością wyposażenie jej w ośmiordzeniowy procesor, 16 GB pamięci RAM czy też mocną grafikę, powoduje iż producenci i twórcy gier mają większe pole do popisu, mogą lepiej wykorzystywać możliwości sprzętowe. Dzięki temu mogą pisać najlepsze silniki, które będą bardziej realistycznie oddawać wrażenia z gry. Będzie to szczególnie ważne w przypadku strzelanek, gier sportowych gdzie zwracamy uwagę na jakość obrazu, ale także musimy brać pod uwagę ilość klatek na sekundę, co będzie znacznie wpływało na komfort płynący z gry.

Nowoczesne rozwiązania od Microsoftu

Bardzo interesującym rozwiązaniem jest przeniesienie części gier do chmury, dlatego też będziemy mogli część rozrywek prowadzić za pomocą telefonów z systemem Android czy też tabletu. Sony oferuje obecnie bardzo ciekawe dodatki dla graczy na urządzeniach przenośnych, mogą być to specjalne przystawki do kontrolerów w tle z pewnością pozwolą na uzyskanie nowej jakości w naszym telefonie komórkowym.

Z pewnością technologia cały czas będzie się rozwijała, powstaną nowe możliwości dla konsoli xbox series x gry które będą pojawiały się, będą charakteryzowały się coraz lepszą grafiką, lepszą grywalnością, z pewnością twórcy gry będą chcieli walczyć o klienta tworząc jak najciekawsze gry komputerowe. Obecnie właściciele konsoli X Box mogą korzystać ze specjalnej usługi X Box Game pass, dzięki czemu będą mogli uzyskiwać różnego rodzaju zniżki podczas zakupów, w grę wchodzą różne dodatkowe rabaty.