8 grudnia, 2022

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Zalety kontenerów z płyty warstwowej

2 min read

Pawilony modułowe posiadają bardzo wiele różnego rodzaju zastosowań, z pewnością mogą być to pawilony jakie możemy zobaczyć na placach budów, może się tam mieścić biuro, mieszkają w nich także pracownicy.

Są często wykorzystywane przez różnego rodzaju firmy usługowe, budowlane które realizują różnego rodzaju projekty w całej Polsce, wówczas pracownicy mogą zatrzymać się właśnie w kontenerach mieszkalnych. Jest to z pewnością najlepsze wyjście jeżeli pracę prowadzone są w miejscu trudno dostępnym, lub też w danym mieście, czy też okolicy jest słaba baza noclegowa. Wówczas kontener może okazać się jedynym wyjściem z sytuacji. Wbrew pozorom mogą być to bardzo wygodne pawilony, możliwość wyposażenia jest tutaj bardzo szeroka. Oczywiście możemy zamontować różnego rodzaju okna różnej wielkości. Podobnie jeżeli chodzi o drzwi, w środku mogą być całkiem komfortowe pomieszczenia, wyposażony także w małym kuchnię się też łazienkę. Z pewnością wiele firm wykorzystuje pawilony z płyt warstwowych, jako swoje biura. Jest to z pewnością zaoszczędzenie na kosztach budowy tradycyjnego murowanego budynku, zaletą jest także możliwość dobudowania kolejnych elementów, kolejnych pomieszczeń.

Zalety kontenerów z płyty warstwowej

Zatem przykładowo może być to mobilne biuro firmy, dodatkowo obok może znajdować się o także garaż.

Tego rodzaju konstrukcje nie wymagają pozwolenia na budowę, zatem możemy je bardzo szybko ustawić, bez potrzeby uzyskania niezbędnych pozwoleń tak jak w przypadku tradycyjnego murowanego domu czy też garażu. Należy oczywiście pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża, możemy wylać także małe fundamenty, tak aby wypoziomować całą konstrukcję, dodatkowo mamy do wyboru różnego rodzaju podłogi. Może być to zwykła blacha lub też blacha z różnego rodzaju płytami, można także zastosować rozmaite okładziny. Z pewnością to świetny pomysł na kontenery pracownicze, możemy je także wyposażyć w dodatkowe ogrzewanie, może być ogrzewanie gazowe lub też elektryczne, tego rodzaju pawilony mogą posiadać małą kuchnię z butlą gazową, którą będzie można również wykorzystać do ogrzewania.