22 czerwca, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Wiele osób planuje wypieki na Wielkanoc z dużym wyprzedzeniem

2 min read

Przed świętami Wielkanocy w wielu domach przygotowuje się różnego rodzaju przysmaki.

Z pewnością na stole nie będzie mogło zabraknąć tradycyjnych ciast Wielkanocnych, takich jak babka. Forma tego ciasta nawiązuje do strojów, jakie noszone były kiedyś przez kobiety, czyli w obfitych falbaniastych spódnic rozkloszowanych ku dołowi. Oczywiście obecnie formy do babek mogą być nieco inne, możemy nieco zmienić ich wygląd, dostępne są różnego rodzaju formy, które z pewnością nadadzą wyjątkowego wyglądu naszym ciastom wielkanocnym.
Wiele osób planuje wypieki na Wielkanoc z dużym wyprzedzeniem

Znajdź online przepis na ulubione ciasto na Wielkanoc

Oczywiście wiążą się one bezsprzecznie z tradycją, często babki będziemy przystrajali, do tego mogą posłużyć przykładowo rodzynki, orzechy czy też migdały. Równie często także spotkamy babki polane lukrem czy też nawet czekoladą, w zależności od tego co lubimy. Charakterystycznym deserem wielkanocnym jest także pascha, która nawiązuje do tradycji wschodnich, rosyjskich. Pascha to ciasto, które powstaje z mleka, twarogu oraz jajek, często posiada takie dodatki jak orzechy czy też suszone owoce. Obecnie formy ciast Wielkanocnych mogą się nieco zmieniać, w sklepach będziemy mieli dostęp na różnego rodzaju foremek, które pozwolą nam uzyskać bardzo interesujące formy, mogą one jednoznacznie kojarzyć się ze świętami, lub też możemy postawić na prostotę.
W zależności od tradycji, w naszym kraju w różnych częściach jada się różne rodzaje ciast Wielkanocnych. W wielu domach oczywiście nie może zabraknąć sernika z rodzynkami, inni natomiast co roku pieką szarlotkę. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie ciasto najbardziej lubimy, co najbardziej nam będzie smakowało. Oczywiście najchętniej sięgamy po tradycyjne receptury naszych babć, mam czy też ciotek, jednak jeżeli nie mamy sprawdzonego przepisu, możemy obecnie znaleźć wiele ciekawych inspiracji w internecie, także online znajdziemy wiele przepisów opartych na starodawnych recepturach.
Dzięki temu będziemy mogli upiec smaczne ciasto na Wielkanoc, z pewnością tradycja jest ważnym elementem naszego stołu wielkanocnego, dlatego warto upiec babkę, czy też inne ciasta charakterystyczne dla danego regionu naszego kraju. Dobrym pomysłem będzie przykładowo mazurek wielkanocny, może on być z dodatkiem czekolady oraz orzechami. Wiele osób zajada się także ciastkami cytrynowym, sernikiem, czy też bardzo smaczną wielkanocną babką czekoladową.