2 grudnia, 2023

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Podstawowe informacje na temat numeru EORI

2 min read

Obecnie na rynku działalność prowadzi wiele firm, które specjalizują się w szeroko pojętym handlu, a także transporcie międzynarodowym.

W wielu przypadkach taka działalność wiąże się z przewozem towarów do oraz z krajów, które nie należą do Unii Europejskiej (między innymi do tego grona dołączyły niedawno państwa wchodzące w skład Wielkiej Brytanii). Okazuje się, że przedsiębiorcy zainteresowani takim przewozem towarów, muszą zadbać o wiele istotnych spraw. Jedną z nich jest uzyskanie specjalnego numeru EORI, o którym warto dowiedzieć się czegoś więcej.

Podstawowe informacje na temat numeru EORI

Czym jest numer EORI i do czego służy?

Jeśli chodzi o numer EORI to mamy w tym przypadku do czynienia ze specjalnym numerem przypisywanym firmie w Unijnym Systemie Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Głównym celem numeru EORI jest skuteczna identyfikacja przedsiębiorstw w kontaktach z placówkami i organami celnymi, które działają w krajach znajdujących się poza obszarem Unii Europejskiej. Brak posiadania takiego numeru uniemożliwia importowanie i eksportowanie różnych dóbr poza UE.

Wniosek o nadanie numeru EORI można składać w Izbie Administracji Skarbowej. Można to zrobić elektronicznie za pośrednictwem platformy PUESC. Cała procedura nie wiąże się ze zbyt wysokimi kosztami i przebiega dość sprawnie. Warto jednak poszukać wsparcia w tym zakresie w przypadku ewentualnych problemów, pytań albo wątpliwości. Okazuje się, że na rynku działają różne firmy i agencje celne, które chętnie pomagają przedsiębiorcom w takich sprawach oraz w innych kwestiach związanych z importem i eksportem towarów.

Sporo przydatnych porad oraz informacji na temat numeru EORI można również znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://daumanlogistics.pl/co-to-jest-numer-eori/. W serwisach takich podawane są przydatne informacje oraz szczegółowo opisywane są procedury mające na celu uzyskanie numeru EORI. Dobrze jest więc poświęcić trochę swojego czasu na poszukiwanie takich stron. Na szczęście jest to dość łatwe i bezproblemowe.

You may have missed