22 lutego, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Skuteczna i bezpieczna dla skóry depilacja laserowa

2 min read

Używane obecnie w gabinetach kosmetycznych zaawansowane technologicznie lasery pozwalają na długotrwałą, bezbolesną i bezpieczną dla pacjenta redukcję nadmiernego owłosienia bez żadnych skutków ubocznych.

Może oczywiście wystąpić zaczerwienie i podrażnienie, ale są one krótkotrwałe i powinny ustąpić po kilku dniach.

Skuteczna i bezpieczna dla skóry depilacja laserowa

Gabinet urody oferujący depilację laserową w Rzeszowie

Podczas zabiegu depilacji laserowej można odczuwać lekki dyskomfort, chociaż unikalna, wbudowana w głowicę technologia chłodzenia maksymalne zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i wygodę. Przed zabiegiem można zastosować miejscowe znieczulenie, ale wielu pacjentów toleruje laser na tyle dobrze, że nie potrzebują tego etapu. Po zabiegu na skórę zostanie nałożony łagodzący żel lub krem, aby zapewnić najwyższy komfort i zapobiec ewentualnym podrażnieniom. Obecnie również coraz więcej mężczyzn odchodzi od tradycyjnych metod depilacji, takich jak woskowanie i golenie, i skłania się ku bardziej zaawansowanym i trwałym zabiegom usuwania owłosienia, jak depilacja laserowa.

Aby przygotować się do zabiegu depilacji laserowej należy unikać ekspozycji na słońce. Należy również zaprzestać wyrywania włosków za pomocą pęsety, wosku, depilatora czy pasty cukrowej, nie można również stosować elektrolizy przez okres do 6 tygodni, chociaż golenie jest dozwolone. Te środki ostrożności mają na celu zapewnienie optymalnych wyników, ponieważ depilacja laserowa celuje w nienaruszone mieszki włosowe w fazie wzrostu włoska. Po zabiegu skóra będzie delikatna z niewielkim zaczerwienieniem i prawdopodobnie lekkim obrzękiem. Te działania niepożądane zwykle ustępują w ciągu kilku godzin i będziesz mogła cieszyć się gładką i wolną od niechcianego owłosienia skórą nawet przez kilka miesięcy.

Na zabieg depilacji laserowej można się zapisać na stronie https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-rzeszow/. Wiele klientek oraz klientów gabinetów medycyny estetycznej czy salonów kosmetycznych, którzy chcą wyglądać i czuć się jak najlepiej, korzysta coraz częściej z wszechstronnych zalet technologii depilacji laserowej do trwałego i skutecznego usuwania zbędnego owłosienia na całym ciele.