22 lutego, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Szklane balustrady schodowe – modny wybór do nowocześnie urządzonego wnętrza

2 min read

Szkło to materiał kojarzony z nowoczesnymi aranżacjami. Kapitalnie wpisuje się w najnowsze trendy architektoniczne. Jednym z przykładów są balustrady szklane, które świetnie pasują do schodów wewnętrznych i zewnętrznych. To kapitalny wybór do wielu przestrzeni!

Balustrady schodowe mogą być wykonane z różnych typów materiałów. Najczęściej wybór pada na drewno albo na metal. Drewno świetnie sprawdza się we wnętrzach, natomiast metal jest bardziej uniwersalny i dobrze sprawdza się zarówno jako dodatek do schodów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Do wyboru jest jednak jeszcze jeden ciekawy materiał – to szkło.

Balustrady ze szkła – co warto o nich wiedzieć?

Szklane balustrady to interesująca propozycja do współcześnie urządzonych przestrzeni – domów, mieszkań, ale również do obiektów komercyjnych czy biurowych. Mogą być one uzupełnieniem schodów metalowych, drewnianych, kamiennych, obłożonych płytkami ceramicznymi, ale również ze stopniami wykonanymi ze szkła.

Do wykonania balustrad szklanych wykorzystuje się specjalny typ szkła, a dokładnie szkło hartowane. Jest ono poddawane charakterystycznym procesom obróbki – jest wpierw ogrzewane do wysokiej temperatury, a potem nagle ochładzane. Powoduje to zwiększenie jego wytrzymałości i odporności na uszkodzenia.

Balustrady szklane mogą mieć różne konstrukcje:

  • balustrady ze słupkami
  • balustrady montowane do ściany
  • balustrady instalowane na listwach lub szynach

Interesującą propozycją są balustrady całoszklane, do których wykonania stosuje się szkło bez łączenia go z innymi elementami. Efekt jest wtedy bardzo nowoczesny.

Gdzie można zamówić balustrady szklane?

Dzisiaj balustrady ze szkła oraz całe schody szklane oferuje coraz więcej firm. Aby jednak mieć pewność, że konstrukcja zostanie wykonana profesjonalnie, wato zdecydować się na pomoc doświadczonej firmy w tej branży.

Gdy chodzi o schody szklane balustrady można zamówić obecnie w wielu firmach specjalizujących się w realizacji takich konstrukcji. Adresy można znaleźć online.