23 listopada, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Abonament medyczny – korzyści

3 min read

Długie kolejki do lekarzy w państwowych placówkach medycznych, jeszcze dłuższe na badania diagnostyczne powodują, że coraz więcej osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską. A prywatne placówki oferują korzystne warunki, szczególnie jeśli zdecydujesz się na zakup abonamentu medycznego. Dlaczego warto to zrobić? Przeczytaj!

Abonament medyczny – jak działa?

Abonament medyczny, jak sama nazwa wskazuje, to limitowany dostęp do usług medycznych prywatnej placówki, w której go wykupisz. W jego ramach zwykle możesz korzystać z nielimitowanych konsultacji z lekarzami internistami oraz wybraną liczbą specjalistów – większość placówek oferuje dostęp do ginekologów, chirurgów, alergologów, neurologów czy chociażby laryngologów a także mniej popularnych specjalistów. W ramach wykupionego abonamentu możesz skorzystać nie tylko z ich opieki, ale również z zabiegów ambulatoryjnych i badań diagnostycznych.

Abonament medyczny – korzyści

Zakup pakietu medycznego zagwarantuje Ci nie tylko oszczędności finansowe (zwykle koszt kilkunastu pojedynczych konsultacji znacznie przekracza koszt abonamentu), ale również łatwy dostęp do lekarzy specjalistów bez skierowania, krótki czas oczekiwania na wizytę – zwykle kilka dni – oraz na wyniki badań diagnostycznych i konsultacje ich z lekarzem. W ramach abonamentu medycznego możesz też korzystać z pomocy pielęgniarek czy położnych oraz zamawiać konsultacje telefoniczne, a w niektórych placówkach także konsultacje online. Taką możliwość udostępnia np. JP Medica (https://jpmedica.com).

Abonament medyczny – ile kosztuje?

Ceny pakietów medycznych uzależnione są od wielu rzeczy. Na przykład od ilości konsultacji z lekarzami. Prywatne placówki zwykle zapewniają nielimitowany dostęp do konsultacji z lekarzami internistami. Natomiast często w pakietach określają liczbę konsultacji ze specjalistami. Cena abonamentu medycznego zależna jest również od długości okresu, na który wykupujemy abonament. Przykładowo JP Medica oferuje opcję 6-cio lub 12-sto miesięcznego abonamentu. Inne placówki preferują miesięczną płatność, a umowy z pacjentami zawierane są na czas nieokreślony. Średni miesięczny koszt abonamentu medycznego to ok. 100 zł.

Abonament medyczny – na czym polega?

Korzystanie z opieki medycznej w ramach abonamentu właściwie nie różni się niczym od opieki płatnej jednorazowo. Jedyna różnica polega na tym, że w ramach abonamentu zyskujesz dostęp do limitowanych wizyt, badań czy zabiegów. Po przekroczeniu go, w systemie automatycznie pojawi się informacja, że wyczerpałeś swój limit. Wówczas musisz przedłużyć abonament lub zapłacić za dodatkowe usługi według obowiązującego w placówce cennika.  

Abonament to jedna z najekonomiczniejszych propozycji opieki medycznej dla całej rodziny. Rozważ jego zakup!