2 grudnia, 2023

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Inteligentne, skuteczne pomysły dla wszystkich cierpiących na astmę

3 min read

Czy cierpisz na astmę? Czy uważasz, że unikasz aktywności fizycznej ze względu na swój stan? Być może nie będziesz musiał! Ten artykuł zawiera wskazówki i porady, które pomogą Ci radzić sobie z astmą, abyś mógł uczestniczyć w zajęciach, które lubisz! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej ekscytującej możliwości.Świetną wskazówką, która może pomóc w złagodzeniu astmy, jest upewnienie się, że używasz inhalatora we właściwy sposób.

Wiele osób nie używa prawidłowo inhalatora, ponieważ oddycha płytko. Aby lek zadziałał, należy wykonać głęboki wdech podczas używania inhalatora.Jeśli używasz inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu, powinieneś porozmawiać z lekarzem o dodatkowych metodach leczenia astmy. Inhalator jest przeznaczony wyłącznie do natychmiastowej pomocy, a jeśli okresowo na nim polegasz, to Twoje obecne leczenie astmy nie jest wystarczająco skuteczne. Nadużywanie inhalatora może być szkodliwe i należy od razu unikać potencjalnych problemów.Nie pływaj w basenach zawierających chlor, jeśli masz astmę. Chlor może wywołać ataki astmy lub pogorszyć objawy. Jeśli nie masz pewności, czy basen, w którym będziesz pływać, ma chlor, czy nie, zapytaj ratownika lub kierownika obiektu.Osoby cierpiące na astmę często mają alergie, które mogą wywoływać objawy. Upewnij się, że wiesz, na co jesteś uczulony, abyś mógł nauczyć się trzymać z dala od rzeczy, które mogą cię skrzywdzić. Alergolog najlepiej wykona szeroki test na alergię.Jeśli mieszkasz w domu, w którym często musisz zamiatać podłogi, spróbuj zamiast tego użyć mokrego mopa. Zamiatanie może wzburzać kurz w powietrzu, a także powodować rozprzestrzenianie się alergii. Jeśli nie masz mokrego mopa i masz astmę, teraz nadszedł czas, aby go kupić.W przypadku osób z ciężką astmą, przed pójściem spać upewnij się, że używasz nebulizatora. Inteligentne, skuteczne pomysły dla wszystkich cierpiących na astmę

Twoje płuca będą bardziej otwarte i łatwiej będzie Ci spać przez całą noc dzięki zastosowaniu nebulizatora.

Staraj się trzymać inhalator ratunkowy blisko łóżka.Inhibitory leukotrienu są bardzo popularnym sposobem leczenia osób cierpiących na astmę. Ten rodzaj leków będzie działał w celu powstrzymania substancji chemicznych, które mogą powodować atak astmy. Bardzo ważne jest, aby w przypadku przepisania tych leków przyjmować je dokładnie tak, jak zalecił lekarz.W przypadku astmy należy ograniczyć kontakt ze zwierzętami. Wiele osób cierpiących na astmę ma również alergię na zwierzęta domowe. Nawet jeśli nie masz alergii na zwierzęta, zwierzęta mogą przenosić w swoim futrze substancje wyzwalające, takie jak brud. Substancje te mogą spowodować atak bez uczulenia na zwierzęta.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Podczas wciskania inhalatora upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc. Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby działał lepiej.Astmę wywołują określone czynniki wyzwalające, dlatego najłatwiejszym sposobem uniknięcia bolesnych ataków jest unikanie ich. Tymi wyzwalaczami mogą być wszystko, od pyłków po sierść zwierząt, dlatego ważne jest, aby szukać profesjonalnej pomocy w ustaleniu przyczyny. Jeśli nie masz takiej możliwości, prowadź dziennik astmy, wypisując swoje czynności przed atakiem, aby pomóc w zidentyfikowaniu prawdziwej przyczyny.Jak widzisz, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby zminimalizować wpływ astmy na Twoje codzienne życie. Postępując zgodnie ze wskazówkami i strategiami zawartymi w tym artykule, możesz być na najlepszej drodze do poprawy swojego życia i zarządzania stanem zdrowia tak skutecznie, jak to możliwe.