28 maja, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Peeling skóry głowy – podstawowe informacje i zalety

2 min read

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów kosmetycznych umożliwiających pozbycie się martwego naskórka z twarzy i ciała jest peeling.

Stosuje się go bardzo często jako przygotowanie do przeprowadzenia wielu innych ważnych zabiegów o charakterze kosmetycznym. Peeling jest zabiegiem, który dodatkowo można bez większego problemu wykonywać na skórze głowy. Jego popularność stale rośnie, ponieważ pozwala on na pozbycie się martwego naskórka, pozostałości kosmetyków oraz innych zanieczyszczeń ze skóry głowy. Oprócz tego peeling z masażem wpływa korzystnie na krążenie krwi, wzmocnienie i dotlenienie cebulek włosów. Przekłada się to na ich lepszy wzrost oraz ochronę przed wypadaniem.

Peeling skóry głowy – podstawowe informacje i zalety

Atuty peelingu wykonywanego na skórze głowy

Dzięki zabiegowi peelingu, skóra głowy zostanie przystosowana do wchłonięcia większej ilości składników odżywczych i nawilżających. Regularne przeprowadzanie tego zabiegu pozwoli na uzyskiwanie korzystnych rezultatów przez długi czas. Przed wykonaniem zabiegu istotne jest dokładne umycie włosów. Następnie preparat w niewielkiej ilości należy nałożyć na skórę głowy i nasadę włosów, a następnie masować głowę delikatnymi, okrężnymi ruchami przez kilka minut. Po masażu należy spłukać głowę i umyć włosy szamponem.

Na krajowym rynku dostępnych jest wiele wysokiej jakości preparatów przeznaczonych do przeprowadzania peelingu skóry głowy i włosów. Są one dostępne w ofertach wielu sklepów stacjonarnych, a także internetowych. Nie zawsze jednak znalezienie odpowiedniego produktu w przystępnej cenie jest zadaniem łatwym. To właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z alternatywnych, domowych sposobów przygotowania peelingu.

Okazuje się, że skuteczny peeling skóry głowy można przeprowadzić bazując na metodach domowych. Bardzo dobrym pomysłem jest tworzenie specjalnych mieszanek na bazie cukru lub kawy. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku włosy są bardzo dobrze oczyszczane i pielęgnowane. Efekty takich zabiegów można porównać z rezultatami peelingu oferowanego przez profesjonalne gabinety kosmetyczne.