17 kwietnia, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Kazimierz Dolny zaprasza turystów

2 min read

Kazimierz Dolny jest bardzo ciekawie położonym miasteczkiem turystycznym, które znajduje się nad Wisłą, nieopodal Puław, Nałęczowa oraz Janowca.

Może być dobrą bazą wypadową dla turystów którzy chcą zwiedzać nie tylko Kazimierz ale także pobliskie miasteczka. Piękna okolica sprzyja uprawianiu sportu, w lecie możemy skorzystać z bardzo dobrze przygotowanych szlaków rowerowych, coś dla siebie znajdą tu także biegacze.

Kazimierz Dolny zaprasza turystów

Noclegi i domki w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz znany jest z bardzo charakterystycznego rynku na którym znajdują się stare kamienice, najstarsze z nich pochodzą jeszcze z XVII wieku, zostały wzniesione przez tutejszych kupców. Kazimierz Dolny był kiedyś ważnym ośrodkiem handlu, rzeką spławiano zboże, nad Wisłą znajdowało się wiele spichlerzy, niektóre z nich zostały odnowione, pełnią funkcję muzeów czy też hoteli. Kazimierz posiada bardzo charakterystyczną zabudowę, jest to stare miasteczko którego historia sięga jeszcze XII wieku, kiedy Kazimierz Wielki ufundował w Kazimierzu Dolnym zamek, którego ruiny możemy dziś oglądać. Jadąc do Kazimierza z daleka możemy zobaczyć basztę, Jest to najwyższy punkt w Kazimierzu Dolnym, który kiedyś pełnił funkcję punktu orientacyjnego dla transportu rzecznego.

Kazimierz Dolny posiada bardzo dobre zaplecze turystyczne, począwszy od kwater prywatnych na luksusowych hotelach kończąc. Możemy wybrać pokoje w domach prywatnych, czy też wynająć domki w ośrodku moje miejsce. Jest to ośrodek znajdujący się blisko Kazimierza który jest bardzo przyjazny dla rodzin, znajdziemy to bardzo wziąłem wygód oraz rozrywek. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do tenisa, koszykówki oraz piłki nożnej, możemy przyjechać tu całą rodziną. Dodatkowo ośrodek wyposażony jest w basen, ściankę wspinaczkową, huśtawki dla dzieci, place zabaw. Wieczorem możemy spędzić czas przy ognisku czy też grillując. Domki są bardzo dobrze wyposażone, posiadają duże tarasy na których możemy wypoczywać po całym dniu zwiedzania okolic.

Dobra baza noclegowa jest tym co może zaoferować kazimierz domki, pokoje w pensjonatach, hotele z pewnością zaspokoją potrzeby turystów. Miasteczko słynie ze swojej gościnności, możemy znaleźć tu restauracje, w których zjemy dania lokalne. Kazimierz Dolny i okolice przyciągają wielu turystów, którzy przyjeżdżają to co roku aby wypoczywać w okresie letnim czy zimowym.