26 marca, 2023

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Pościel z satyny bawełnianej

2 min read

Dlaczego warto kupić pościel z satyny bawełnianej?

Przeciętna osoba śpi 7 do 8 godzin na dobę, warto zatem zadbać o komfort i jakość naszego snu wybierając odpowiednią pościel. Najczęściej wybieramy pościel bawełnianą, ponieważ jest to materiał naturalny, przyjazny dla skóry, oddychający, zapewnia zdrowy sen zarówno zimą, jak i latem. W przeciwieństwie do materiałów sztucznych pościel bawełniana zapewnia komfort termiczny o każdej porze roku, nie powoduje wychłodzenia ani przegrzania organizmu. Jeśli szukamy wysokiej jakości pościeli delikatnej dla skóry, odpowiednim wyborem może być dla nas pościel satyna bawełniana.

Czym się charakteryzuje pościel z satyny bawełnianej?

Satyna bawełniana to niezwykle miękka bawełna o specjalnym splocie satynowym, jest idealna do spania, ponieważ jest miękka, gładka i jednocześnie oddychająca, zapewnia przyjemny chłód latem i ciepło zimą. Satyna bawełniana jest często mylona z satyną poliestrową, błyszczącą, gładką tkaniną, jednak w przypadku bawełny chodzi raczej o splot. Satyna bawełniana jest wykonana w 100% z naturalnej bawełny i dlatego posiada wszystkie właściwości bawełny, jest oddychająca, przyjazna dla skóry i pochłania wilgoć. Komplet pościeli z satyny bawełnianej jest znacznie bardziej miękki i gładszy niż standardowy komplet pościeli bawełnianej dzięki specjalnemu satynowemu splotowi.

Co więcej, kolory satyny bawełnianej pozostaną piękne na dłużej. W splocie satynowym bawełna jest gęściej tkana niż w przypadku bawełny perkalowej lub bawełny renforce. Używa się więc znacznie więcej wątków, a im wyższa liczba nici, tym wyższa jakość i gładsza tkanina. W splocie satynowym górne nici wątku są luźne, co nadaje tkaninie wspaniały połysk. Satyna bawełniana nie tylko wygląda luksusowo, ale też sprawia wrażenie luksusu i jest bardzo delikatna dla skóry.

Często wybiera się pościel z satyny bawełnianej dla dzieci, ponieważ skóra dziecka jest bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia niż skóra osoby dorosłej. Satyna bawełniana to ulubiony materiał na pościel, wybiera ją wielu konsumentów, którzy chcą pościeli oddychającej, chłonnej, miękkiej, gładkiej i z pięknym połyskiem.