17 kwietnia, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Prawidłowo zainstaluj węże hydrauliczne i zapobiegaj awariom sprzętu

2 min read

Chociaż istnieje wiele różnych typów zespołów węży hydraulicznych z unikalnymi materiałami, wartościami ciśnienia i temperatury, łącznikami i innymi komponentami, podstawy instalacji węża hydraulicznego są takie same.

Można zastosować pewne środki zapobiegawcze, aby zapobiec wczesnej awarii spowodowanej niewłaściwą instalacją. Jeśli potrzebujesz nowych zespołów węży hydraulicznych do swoich maszyn lub urządzeń hydraulicznych, skorzystaj z oferty firmy, która może wykonać zakuwanie węży.

Prawidłowo zainstaluj węże hydrauliczne i zapobiegaj awariom sprzętu

Odpowiednio dobierz rozmiar węży hydraulicznych

W niektórych sytuacjach możliwe jest dalsze ulepszenie oryginalnego projektu maszyny poprzez dokonywanie mądrych wyborów podczas instalacji węży hydraulicznych. Węże są zaprojektowane tak, aby były elastyczne, co pozwala na pewien stopień ruchu między komponentami na obu końcach zespołu hydraulicznego. Pomaga to również uprościć zakuwanie i instalację. Aby zapobiec nadmiernemu obciążeniu, upewnij się, że długość węża pozwala na prawidłowe kurczenie się, rozszerzanie i ruch w zależności od rodzaju używanej maszyny.

Wielu producentów twierdzi, że przeciętny wąż wydłuży się pod ciśnieniem nawet o dwa procent, ale może kurczyć się jeszcze bardziej, nawet o cztery procent. Jeśli nie zwracasz uwagi na rozmiar węża hydraulicznego, różnica może spowodować nadmierne obciążenie drutów wzmacniających i doprowadzić do awarii. Unikaj gięcia wielopłaszczyznowego, kiedy tylko możesz, ale jeśli maszyna z jakiegoś powodu wymaga gięcia dwupłaszczyznowego, rozważ użycie zacisku węża między zagięciami, aby zapobiec dodatkowemu obciążeniu warstwy zbrojenia. Oczywiście nie jest to pewne rozwiązanie w każdej sytuacji, dlatego najlepiej zasięgnąć porady specjalisty od hydrauliki lub bezpośrednio u producenta.

Obecnie wiele sklepów oferuje szeroką gamę złączy i adapterów do węży przemysłowych i hydraulicznych, w tym węże ssące powietrze, wodę i olej, a także węże tłoczne, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby klientów. Jeśli interesuje cię oferta taka jak zakuwanie węży hydraulicznych firma Dracon może w krótkim czasie wykonać taką usługę i dostarczyć odpowiednie rozwiązania.