13 września, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Czy warto zdecydować się na pożyczkę społecznościową

2 min read

Jeśli masz dość odrzucania twojego wniosku o przyznanie kredytu w bankach czy innych instytucjach finansowych, możesz skorzystać z innego rozwiązania, które może ci pomóc w sytuacji, kiedy potrzebujesz dodatkowej gotówki.

Możesz w takiej sytuacji skorzystać z pożyczek społecznościowych, kiedy twój wniosek o kredyt został odrzucony przez tradycyjne banki.

Czy warto zdecydować się na pożyczkę społecznościową

Czym się różnią pożyczki społecznościowe od innych

Pożyczka społecznościowa udzielana jest nie za pośrednictwem firmy, banku czy innej instytucji finansowej, ale pomiędzy dwiema osobami fizycznymi. Nie potrzebujemy zatem żadnych wniosków, a po ustaleniu wszystkich warunków spisywana jest umowa. Ustalana jest między innymi kwota pożyczki, wysokość odsetek, wysokość spłacanych rat, czas spłaty pożyczonej kwoty pieniędzy, a także jakie czekają nas konsekwencje w przypadku opóźnień w spłacaniu pożyczki. Po popisaniu umowy pieniądze są wypłacane.

Jak widać pożyczka społecznościowa nie wiąże się z żadnymi skomplikowanymi dokumentami, oczekiwaniem na decyzję instytucji finansowej, czy odrzuceniem wniosku o udzielenie kredytu, czy też kontroli. Jeśli skorzystamy z tego typu pożyczki, pieniądze dostaniemy właściwie od ręki. Zazwyczaj pożyczki społecznościowe to niewielkie kwoty, wypłacane na konkretny cel. Mogą z takiej opcji finansowania skorzystać osoby zakładające firmę na rozwój przedsiębiorstwa, a banki zazwyczaj odrzucają wnioski takich osób. Również jeśli nie mamy zdolności kredytowej lub nie jest ona udokumentowana, instytucje finansowe mogą nie udzielić nam kredytu. W takiej sytuacji pożyczka społecznościowa może być dla nas jedynym rozwiązaniem na zdobycie potrzebnych funduszy.

Więcej o pożyczkach społecznościowych przeczytasz w artykule na stronie http://gdziepozyczyc.com.pl/pozyczki-spolecznosciowe-czym-sa-i-jak-dzialaja/. Nie ma sztywnych zasad dotyczących tego, kogo finansują pożyczkodawcy społecznościowi. Często współpracują z przedsiębiorcami, którzy doświadczyli problemów kredytowych w przeszłości lub którzy mogą mieć ograniczone przepływy pieniężne lub zabezpieczenia, dlatego banki nie chcą udzielić im kredytu.