28 maja, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Wygodne damskie buty do pracy

2 min read

Obuwie jakie nosimy w pracy powinno zapewniać wygodę oraz bezpieczeństwo.

W wielu miejscach pracy stosuje się specjalne buty, dobrym przykładem są szpitale oraz przychodnie. W pomieszczeniach szpitalnych bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej sterylności, dlatego stosuje się specjalne tworzywo, powinny być to buty które zapewniają komfort. Często lekarze i pielęgniarki pokonują w czasie pracy dużo odległości, dlatego buty muszą być wygodne, odpowiednio wyprofilowane aby noga nie męczyła się podczas dyżurów. Sklepy oferują wiele modeli, z pewnością powinny być buty wykonane z materiału który łatwo jest umyć oraz zdezynfekować.

Klapki medyczne dla personelu szpitali

Buty należy odpowiednio dopasować się do stopy, warto zwrócić uwagę na pięte oraz zakończenie gdzie znajdują się palce. Buty powinny posiadać wiele cech które sprawią, iż będą one wygodne, będą odpowiednio wspierały stopę. Warto pamiętać, iż nieprawidłowo dobrane buty mogą spowodować ból oraz dyskomfort. Dodatkowo buty mogą posiadać specjalne wkładki ortopedyczne, możemy zakupić także modele z paskiem, zapinane na rzepy, które można dopasować do wielkości naszej stopy. Obuwie tego rodzaju może być stosowane również w branży spożywczej, w przemyśle farmaceutycznym czy też w gastronomi. Buty medyczne powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, dzięki temu będziemy mieli pewność, iż są to buty wysokiej jakości.

Dużą popularnością cieszą się klapki medyczne, często noszone są przez pielęgniarki oraz personel medyczny w szpitalach oraz przychodniach. Warto zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia, w szpitalu można na podłodze mogą znaleźć się różne nieczystości, buty należy zatem wyczyścić po dyżurze, a także zdezynfekować. Powinniśmy wybierać obuwie medyczne z materiałów oddychających, przepuszczających parę wodną, które umożliwia odprowadzanie potu. Dzięki temu buty będą przewiewne i zapewnią odpowiedni komfort.

Możemy wybrać klapki medyczne o różnym profilu, różnej kolorystyce, najczęściej będą to klapki białe. Dodatkowo mogą posiadać pasek lub zapięcie z tyłu które będzie posiadało możliwość regulacji. Obuwie tego typu powinno być odporne na ścieranie, wilgoć, które możemy łatwo umyć, dodatkowo stosuje się także wałki podpalcowe, czy też zagłębienia w tylnej części co pozwala na lepsze ułożenie pięty.