23 lutego, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Zaskocz nawet siebie tymi wskazówkami dotyczącymi iPada

3 min read

Każdy chce mieć tablet, a zwłaszcza iPada.

Jeśli jeszcze go nie masz, nie wiesz, czego tracisz. iPad spełnia wiele funkcji, które mogą spodobać się różnym osobom o różnych potrzebach. Ten artykuł zawiera informacje i wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości iPada.Czy otrzymujesz za dużo powiadomień? Jeśli niektóre aplikacje wysyłają powiadomienia, których nie potrzebujesz, przejdź do ustawień i dotknij powiadomień. Będziesz wtedy mieć dostęp do pełnej listy swoich aplikacji i będziesz mógł wybrać powiadomienia, które chcesz otrzymywać.Jeśli iPad przechowuje poufne dane, można włączyć funkcję, która umożliwia wymazanie wszystkich tych danych z urządzenia. Jest to wyzwalane tylko wtedy, gdy osoba błędnie wprowadzi hasło 10 razy. Aby to skonfigurować, przejdź do Ustawień. Zajrzyj do sekcji Ogólne dla blokady kodu dostępu. Następnie przejdź do Wymaż dane.Możesz przewinąć z powrotem na górę długiej strony w przeglądarce bez wielokrotnego przesuwania palcem po ekranie. Istnieje znacznie wydajniejsza metoda. Wszystko, co musisz zrobić, to jednorazowo dotknąć palcem paska tytułu. Powrócisz z powrotem do góry strony.Weź udział w Apple iTours, aby zapoznać się z nowym iPadem. Fajnie jest mieć te wszystkie ekscytujące nowe aplikacje, ale czasami przyda Ci się pomoc w ustaleniu, jak z nich korzystać. Firma Apple oferuje przewodnik wideo online dla każdej aplikacji, która jest preinstalowana na Twoim urządzeniu, więc koniecznie przejrzyj je.Dla oddanego użytkownika iPada, który spędza dużo czasu w podróży, konieczne jest noszenie dodatkowej baterii, która została naładowana. Bardzo niewygodne jest brak soku w samolocie lub pociągu, bez nadziei na podłączenie ładowarki, dopóki nie dotrzesz do celu.Pobierz instrukcję na iPada, jeśli jej potrzebujesz. Zaskocz nawet siebie tymi wskazówkami dotyczącymi iPada

Apple łatwiej jest pobrać go niż wydrukować instrukcję dla każdego produktu.Twórz foldery, aby lepiej organizować ekrany iPada.

Po prostu ustaw ekran w trybie drgania, a następnie umieść ikony na sobie, jeśli chcesz, aby były w tym samym folderze i powtarzaj, aż wszystko będzie tam, gdzie chcesz. Ta funkcja jest świetna, gdy masz dwadzieścia lub więcej ikon.Jeśli używasz iPada do wprowadzania dużej ilości tekstu, skorzystaj z tej wskazówki, która pozwala zaoszczędzić czas. Kiedy dojdziesz do końca zdania, nie wpisuj kropki. Zamiast tego możesz szybko dwukrotnie dotknąć spacji. Spowoduje to automatyczne wstawienie kropki, po której następuje pojedyncza spacja, aby rozpocząć następne zdanie.Zdobądź klawiaturę USB. Kiedy dostajesz klawiaturę, rozszerzasz swoje możliwości z iPadem. Klawiatury są często wygodniejsze do publikowania na Facebooku, forach i innych tekstów online. To pozwala być bardziej wydajnym. Niektóre klawiatury pełnią jednocześnie funkcję obudowy, więc sprawdź dostępne opcje.Zmniejsz jasność ekranu. Ma to dwojakie zalety: nie męczy oczu i wydłuża efektywną żywotność baterii. Najnowsze iPady są zazwyczaj w pełni czytelne przy około sześćdziesięciu procentach standardowej jasności. Używanie w nocy można czasem zrobić z połową tego. Możesz przejść do ustawienia jasności, przesuwając palcem w lewo lub klikając dwukrotnie przycisk ekranu głównego.Informacje zawarte w tym artykule mają na celu pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości iPada. Używaj ich często, a poruszanie się po iPadzie będzie dziecinnie proste. Pamiętaj, aby zapisać to, co przeczytałeś, aby móc później uzyskać do nich dostęp w celu odświeżenia.