23 lutego, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

2 min read

Niechirurgiczne lub minimalnie inwazyjne opcje redukcji tkanki tłuszczowej dostępne w gabinetach kosmetycznych obejmują technologię wykorzystującą ciepło, chłodzenie lub wstrzykiwane leki do redukcji komórek tłuszczowych.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna chemicznie zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych wokół miejsca wstrzyknięcia.

Substancja chemiczna, nazywana kwasem dezoksycholowym, powoduje rozerwanie komórek tłuszczowych i ich obumieranie. Pacjenci zainteresowani niechirurgicznym podejściem do redukcji tkanki tłuszczowej na różnych obszarach ciała mogą być zainteresowani lipolizą iniekcyjną wykonywaną w gabinetach kosmetycznych. Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego wstrzykiwana jest dokładna ilość leku w postaci siatki, która została wcześniej zaznaczona na skórze. Redukcja tkanki tłuszczowej jest zwykle widoczna po ośmiu tygodniach.

Lipoliza iniekcyjna może usuwać uparte obszary tłuszczu bez potrzeby wykonywania ryzykownych liposukcji lub operacji, nie powoduje blizn ani innych skutków ubocznych. Lipoliza iniekcyjna działa poprzez hydrolizę ściany komórek tłuszczowych, a tym samym uwalnianie zawartej w niej zawartości lipidów. To następnie rozkłada komórki tłuszczowe i pozwala na ich usunięcie z organizmu w naturalnych procesach. Lipoliza iniekcyjna to wszechstronny zabieg, ponieważ może być stosowany prawie w dowolnym miejscu ciała i jest szczególnie popularny w zmniejszaniu złogów tłuszczu w obszarach takich jak ramiona, podwójny podbródek, biodra, podbrzusze, wnętrze ud, kolana czy klatka piersiowa u mężczyzn.

O zabiegu lipolizy iniekcyjnej więcej wiadomości znajdziesz na stronie https://www.medestetic.com.pl/lipoliza-iniekcyjna/. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonuje się co 4 tygodnie aż do uzyskania pożądanego efektu. Średnio wymagane jest 3 do 5 sesji w zależności od ilości złogów tłuszczu w wybranym obszarze. Jeśli nie możesz uzyskać wymarzonej sylwetki, możesz zdecydować się na lipolizę iniekcyjną, która pomoże pozbyć się upartego tłuszczu, wymodeluje sylwetkę i zwiększy naszą pewnością siebie.