17 kwietnia, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Noszenie aparatu ortodontycznego ma wiele zalet

2 min read

Jeśli czujesz się skrępowany swoim sposobem mówienia, krzywym zgryzem, czy nieprawidłowo położonymi zębami, możesz zauważyć znaczną różnicę po noszeniu aparatu ortodontycznego nawet przez kilka miesięcy.

Aparat ortodontyczny ustawia zęby w prawidłowym położeniu, ułatwiając wypowiadanie wszystkich dźwięków, poprawiając zgryz i ułatwiając przeżuwanie posiłków. Poprawa mowy dzięki aparatom ortodontycznym to jedna z korzyści, którą możesz bardzo docenić. Jeśli jest to problem, którego doświadczasz, porozmawiaj ze swoim ortodontą, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak aparat ortodontyczny może pomóc.

Noszenie aparatu ortodontycznego ma wiele zalet

Gdzie można założyć aparat stały we Wrocławiu

Założenie aparatu ortodontycznego oferuje wiele korzyści, a jedną z korzyści zdrowotnych jest zapobieganie erozji kości. Erozja kości odnosi się do utraty masy kostnej w kości szczękowej.
Kość szczęki wspiera kształt twarzy i utrzymuje zęby na miejscu. Ludzie w naturalny sposób tracą masę kości szczęki z wiekiem, ale źle ustawione zęby mogą przyspieszyć ten proces.
Widzisz, kiedy żujesz, stymulujesz wzrost nowej kości w swojej szczęce. Jeśli Twoje zęby są nierówno ustawione, niektóre części kości szczęki mogą nie mieć zębów wystarczająco blisko nich, co stwarza ryzyko erozji kości w tych obszarach.

Jedną z jedynych wad założenia aparatu ortodontycznego jest ból, który może on powodować, na szczęście ból nie trwa długo. Noszenie aparatu ortodontycznego może znacznie poprawić twoją pewność siebie i samopoczucie. Kiedy masz proste i piękne zęby z chęcią się uśmiechasz i możesz swobodnie mówić oraz przeżuwać pokarmy. Jeśli wygląd twoich zębów sprawia, że czujesz się skrępowany, warto umówić się na wizytę z gabinecie ortodontycznym i rozważyć założenie aparatu stałego na zęby.

Jeśli nie lubisz się uśmiechnąć ze względu na wygląd swoich zębów, możesz mieć problemy z pewnością siebie i poczuciem własnej wartości, jak również z wymową i prawidłowym przeżuwaniem jedzenia. Z drugiej strony, możesz łatwo zmienić ten stan rzeczy, zakładając aparat stały Wrocław. Po roku lub dwóch noszeniu aparatu ortodontycznego będziesz mieć zupełnie inny uśmiech.