24 września, 2023

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Informacje o witaminach i minerałach, o których musisz wiedzieć

3 min read

Stosowanie witamin i minerałów to sposób na szybkie samopoczucie.

Te suplementy są niezbędne, ponieważ po prostu nie dostarczamy wystarczającej ilości niektórych składników odżywczych poprzez samą dietę. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz witaminy D w zimie, czy witaminy C podczas przeziębienia, poniższe porady i wskazówki pomogą Ci to wszystko zrozumieć.Nigdy nie ignoruj ​​ostrzeżeń dotyczących poziomu witamin. Witaminy i suplementy mogą powodować poważne skutki uboczne, gdy są przyjmowane na receptę i leki bez recepty. Żeń-szeń może być bardzo niebezpieczny, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub przyjmujesz leki nasercowe. Likopen może być śmiertelny, jeśli masz alergię na pomidory. Zawsze czytaj etykiety ostrzegawcze lub skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem przed zażyciem jakichkolwiek witamin lub suplementów.Stosuj bardzo zbilansowaną dietę w połączeniu z dietą witaminową. Staraj się jeść codziennie od 5 do 7 porcji owoców i warzyw wraz z małymi porcjami białka. Kiedy nie możesz tego osiągnąć, poszukaj suplementów na brakujące witaminy i minerały.Ryboflawina lub witamina B2 znajduje się w wielu produktach mlecznych, zielonej fasoli, popcornu, szparagach i bananach. Jeśli masz niedobór, może się okazać, że Twoja skóra staje się sucha. Badania pokazują, że ryboflawina odgrywa ważną rolę w zapobieganiu zaćmie, nowotworom, anemii i zespołowi cieśni nadgarstka.Aby wzmocnić sprężystość swojego ciała, spróbuj zażywać olej z nasion lnu i kurkumę. Oba mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie. Mogą również ochronić Cię przed chorobami. Istnieją mieszanki olejów z tych dwóch, o których wiadomo, że pomagają stawom, a także poprawiają zdrowie mózgu i serca.Jeśli przeszłaś menopauzę, nie bierz prenatalnych witamin. Wiele kobiet decyduje się na przyjmowanie witamin na włosy lub paznokcie. Informacje o witaminach i minerałach, o których musisz wiedzieć

Jest to ogólnie dobry pomysł, ale często oznacza za dużo żelaza dla kobiet, które już osiągnęły menopauzę.Upewnij się, że wybierasz napoje mądrze.

Staraj się unikać picia dużej ilości kawy, herbaty lub napojów gazowanych. Wszystkie te napoje zawierają kofeinę, która może powstrzymywać organizm przed wchłanianiem niektórych witamin i minerałów, takich jak żelazo. Mogą również powodować zwiększenie wydzielania witamin rozpuszczalnych w wodzie w moczu.Życie w kiepskiej gospodarce czasami oznacza, że ​​pozbawiamy nasze ciało dobrego odżywiania, jedząc możliwie najtaniej w lokalnej restauracji typu fast food. Aby upewnić się, że otrzymujesz składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm, rozważ przyjmowanie multiwitaminy.Wyciskanie soków jest obecnie bardzo popularne i jest to świetny sposób na spożywanie zdrowych owoców i warzyw. Wiele osób dodaje do soku suplement witaminowo-mineralny w proszku, aby stworzyć zdrowy koktajl śniadaniowy, którym mogą cieszyć się każdego dnia. Ten napój jest nie tylko bardzo zdrowy, ale także pomaga zwiększyć poziom energii.Mangan może być tym, czego potrzebujesz więcej. Wiadomo, że wspomaga proces gojenia, gdy mamy skaleczenia, a także wzmacnia siłę kości. Poprawi również poziom cholesterolu na co dzień. Mają je migdały, czarna i zielona herbata, fasola i produkty pełnoziarniste. Suplementy można również znaleźć w Internecie lub w lokalnym sklepie z witaminami.Jeśli przyjmujesz więcej niż 500 mg wapnia dziennie, podziel go na dwie dawki. Jedna duża dawka może przytłoczyć twoje ciało, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie wchłaniasz tak dużo, jak powinieneś. Podział na śniadanie i kolację zapewnia, że ​​z każdej dawki uzyskasz jak najwięcej.Kiedy nie czujesz się dobrze, musisz szukać pomocy i zrobiłeś to dzisiaj. Te wspaniałe wskazówki i porady naprawdę poprowadzą Cię na ścieżce do wspaniałego zdrowia. Aby skorzystać z czasu, który dziś spędziłeś na czytaniu, opracuj plan zakupu tego, czego potrzebujesz i zrób to!