22 lutego, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Zalety złuszczania i oczyszczania skóry twarzy

2 min read

Regularne oczyszczanie i złuszczanie skóry pozwala pozbyć się martwych komórek naskórka i innych zanieczyszczeń z powierzchni twarzy.

Jednak domowe sposoby nie zawsze są skuteczne, dlatego w gabinetach kosmetycznych możemy poddać się zabiegowi mikrodermabrazji diamentowej. Są to procedury, które pomogą oddzielić i usunąć warstwę martwych komórek naskórka za pomocą końcówek ściernych, a następnie zebrać takie zanieczyszczenia końcówką z silnym ssaniem.

Zalety złuszczania i oczyszczania skóry twarzy

Mikrodermabrazja diamentowa to oczyszczanie i złuszczanie naskórka

W salonach urody mamy do wyboru wiele opcji peelingu i możesz wybierać między hydro mikrodermabrazją z opcją peelingu chemicznego lub bez, mikrodermabrazją diamentową, ultradźwiękowym peelingiem skóry, peelingiem hydro jet, peelingiem próżniowym, peelingiem tlenowym i ekstrakcją. Wszystkie te zabiegi są bardzo skutecznymi metodami do ścierania zewnętrznej warstwy naskórka i odsłaniania świeżej i zdrowej skóry bez przebarwień, zmarszczek czy rozszerzonych porów. Zabiegi te, nieporównywalne z dermabrazją bardziej ścierną, są bezpieczne, nieinwazyjne i nie wymagają planowania przestojów w celu rekonwalescencji skóry twarzy, możemy od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

W trakcie mikrodermabrazji diamentowej używa się kryształków lub diamentowych końcówek ściernych, aby usunąć warstwę martwych komórek naskórka, można w gabinecie medycyny estetycznej dokonać głębokiego profesjonalnego złuszczania zewnętrznej warstwy naskórka, poprawić przepływ krwi, a nawet stymulować układ limfatyczny, który znajduje się tuż pod powierzchnią skóry, aby przyspieszyć proces detoksykacji. W ten sposób uzyskujemy lśniącą, czystą i rozjaśnioną skórę pozbawioną przebarwień, zmarszczek i innych oznak starzenia, czy rozszerzonych i zanieczyszczonych porów. Mikrodermabrazja diamentowa może być również łączona z innymi zabiegami w zależności od problemów skóry i jej potrzeb w zakresie pielęgnacji.

Tego typu profesjonalne zabiegi odmładzające i oczyszczające skórę znajdziesz w gabinecie na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/kosmetologia/mikrodermabrazja/mikrodermabrazja-diamentowa. Takie procedury są bezpieczne również dla skóry wrażliwej i można je wykonać na obszarach skóry nienadających się do peelingu lub laserowego odnawiania powierzchni, takich jak okolice oczu.