21 lipca, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Piękny i historyczny Lwów

2 min read

Lwów to piękne i historyczne miasto. Polacy od wielu lat chętnie wybierają się na wycieczki do Lwowa – młodzi i starsi odwiedzają to piękne, efektowne i klimatyczne miasto, ciesząc się jego urokiem oraz pięknem. Lwów to miasto dla każdego, ludzie lubią je odwiedzać o dowolnej porze roku, spacerować po centrum grodu, odwiedzać Operę Lwowską i podziwiać wspaniałą kurtynę Siemiradzkiego.

Jest to największe miasto zachodniej Ukrainy, które jest znane od lat w całej Europie. Polacy mają do Lwowa szczególny sentyment, ponieważ kiedyś było to polskie miasto. Jest to perła Ukrainy, słynna z zabytków, pięknych budynków oraz dwunastu uczelni znakomitej jakości. Na pewno warto odwiedzić piękne miasto i napawać się jego urodą.

Gdzie mieszkać we Lwowie?

Lwów to miasto bogate w hotele. Są w nim hotele starego typu, odnowione hotele dla gości zagranicznych oraz bardzo nowoczesne hotele. Wysoka jakość takich hoteli to podstawa, a klientów nie brakuje, można miło spędzić czas i napawać się relaksem. W niektórych hotelach jest tak, że woda jest tylko przez kilka godzin dziennie, co może być dokuczliwe. Podsumowując, dobrze wybrać nowoczesny hotel z wodą przez cały dzień. To najlepszy wariant dla każdego człowieka. Dostępne są także kwatery prywatne – doba takiego wynajmu to 40 złotych. Apartament kosztuje od 60 do 120 złotych. Ważne, że obecnie klienci mają szeroki wybór lokali mieszkalnych. Ceny wynajmu są o wiele niższe na Ukrainie niż w innych krajach Europy.

Warto zatem wybrać się na kilka dni i na własną rękę zwiedzić przepiękny Lwów z kresy.com. Warto, bo to miasto ma urok oraz duszę. Miasto jest duże, ok. 80 procent jego mieszkańców to Ukraińcy, a 1 procent to Polacy. Ukraińcy darzą Polaków sympatią, w tym mieście można się poczuć niczym w domu. Po Lwowie najlepiej przemieszczać się tramwajami lub marszrutkami, czyli małymi busami zatrzymującymi się w dowolnych miejscach, bez stałych przystanków. Przejazd taką maszrutką kosztuje grosze, a dostarcza wielu emocji. Czas spędzony we Lwowie może być niezapomniany i wspaniały. Niejedna osoba ma zamiar zamieszkać przez jakiś czas w tym efektownym mieście. Lwów to miasto dla każdego wielbiciela Ukrainy.