21 lipca, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Jakie właściwości posiada olejek z ostropestu plamistego?

2 min read

Olej z ostropestu to ziołowy środek otrzymywany z ostropestu plamistego, znanego również jako Silybum marianum.

Ta kłująca roślina ma charakterystyczne fioletowe kwiaty i grube łodygi z ostrymi kolcami. Substancje czynne zawarte w oleju z ostropestu plamistego to grupa związków roślinnych określana zbiorczo jako sylimaryna. Ekstrakt z ostropestu plamistego zawiera dużą ilość sylimaryny, między 65 a 80 procent, która została skoncentrowana i dostępna jest w formie olejku. Wiadomo, że sylimaryna ekstrahowana z ostropestu plamistego ma silne właściwości przeciwutleniające, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Olej z tej rośliny jest tradycyjnie stosowany w leczeniu chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego, zwiększaniu produkcji mleka u kobiet karmiących, zapobieganiu i leczeniu raka, a nawet ochronie wątroby przed różnego rodzaju zatruciami. Jakie właściwości posiada olejek z ostropestu plamistego?

Dodatkowo dzięki działaniu przeciwbakteryjnemu i przeciwzapalnemu olej z ostropestu plamistego jest świetny w leczeniu trądziku i innych chorób skóry.

Ostropest plamisty jest często polecany ze względu na działanie chroniące wątrobę. Suplement z ostropestu powinien być regularnie stosowany jako terapia uzupełniająca przez osoby z uszkodzeniem wątroby z powodu chorób, takich jak alkoholowa choroba wątroby, niealkoholowe stłuszczenie wątroby, zapalenie wątroby, a nawet rak wątroby. Ostropest plamisty może również pomóc zmniejszyć stan zapalny i uszkodzenie wątroby. Trądzik jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, którą trudno wyleczyć. Chociaż nie jest niebezpieczny, może powodować nieestetyczne blizny na skórze. Wiele osób nie może uporać się z trądzikiem i martwi się o jego wpływ na swój wygląd. Sugeruje się, że stres oksydacyjny w organizmie może odgrywać rolę w rozwoju trądziku. Ze względu na swoje działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne ostropest plamisty może być przydatnym suplementem dla osób z trądzikiem. Więcej możesz przeczytać na stronie https://www.izdrowiej.pl/olej-z-ostropestu-na-tradzik. Olej z ostropestu plamistego to bezpieczny suplement, który wykazuje potencjał jako terapia uzupełniająca w różnych schorzeniach, w tym w chorobach wątroby, nowotworach i cukrzycy, a także przy problemach ze zdrowiem skóry.