28 maja, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Jak zadbać o zniszczone stopy

2 min read

Z pewnością każdy z nas chce mieć zdrowe i wypielęgnowane stopy, jednak czasem możemy mieć różnego rodzaju problemy, mogą być to wrastające paznokcie czy też odciski, wówczas możemy zdecydować się na zabieg kosmetyczny jakim jest pedicure podologiczny.

Warto zwrócić uwagę iż tego rodzaju zabieg może być potrzebny jeżeli zauważymy u nas zrogowaciałe lub też pękające pięty, odciski, modzele czy też po różnego rodzaju problemy jest naszymi paznokciami. W tym przypadku jest to dosyć zaawansowana metoda peelingu, które wykonywany jest w sposób profesjonalny przez doświadczonego specjalistę.

Jak zadbać o zniszczone stopy

Pedicure podologiczny na zrogowaciały naskórek

Zabieg najczęściej zaczyna się od kąpieli stóp, wówczas nakładany jest peeling a następnie zrogowaciały naskórek usuwany jest za pomocą specjalnej frezarki kosmetycznej, w czasie zabiegu wycinane są także skórki, skracane są paznokcie. Oczywiście jest to podstawowy zabieg pielęgnacyjny, jednak warto zwrócić uwagę iż różni się od standardowego zabiegu kosmetycznego, ponieważ dotyczy on zniszczonego naskórka, w tym wypadku należy wiedzieć w jaki sposób usuwać go w sposób prawidłowy. Dodatkowo cała stopa jest także odkażana, dzięki temu możemy pozbyć się wszystkich niebezpiecznych bakterii z naszych nóg.

Oczywiście zabiegi tego rodzaju mogą dotyczyć wszystkich osób, zwłaszcza jeżeli zauważymy iż nasze stopy są bardzo zniszczone, czasem może to także prowadzić do pewnego dyskomfortu, dlatego też chcemy aby skóra naszych stopach stała się jędrna i zdrowa. Z pewnością pedicure podologiczny może być tak że dobrym pomysłem dla mężczyzn którzy czują iż ich stopy są bardzo zrogowaciałe, czasem może doprowadzić do pewnych zmian skórnych.

Oczywiście obecnie coraz więcej gabinetów kosmetycznych prowadzi tego rodzaju zabiegi, warto wejść na stronę http://klinika-urody.pl/oferta/podologia/pedicure-podologiczny sprawdzić jak przebiega tego rodzaju zabieg, co wykonywane jest w czasie pielęgnacji naszych stóp. Z pewnością także osoby które mają problem z wrastającymi paznokciami mogą skorzystać z tego rodzaju usługi kosmetycznej, pozwoli to na prawidłowy i zdrowy wzrost naszych paznokci.