28 maja, 2024

Szlachetne Zdrowie Blog

O zdrowiu i nie tylko poczytasz na łamach naszego bloga!

Skuteczna i szybka windykacja należności

2 min read

Niektóre firmy mogą popaść w problemy finansowe, związane z brakiem wpłat za wykonane usługi, czy dostarczone towary, dlatego należy dbać o to żeby faktury zostały opłacone terminowo.

Dzięki temu będziemy mogli sprawnie prowadzić nasz biznes. Czasem zdarza się że mamy okazję zainwestować nasze pieniądze, kupić towary, wyposażenie w promocji, po okazyjnej cenie, dlatego też warto posiadać pewną rezerwę gotówki. W przypadku kiedy mamy jednak problemy z uzyskaniem pieniędzy za wystawione faktury, wówczas nasza sytuacja finansowa może się pogorszyć. Wiele firm stara się iść na rękę kontrahentom którzy nie spłacają należności w terminie, próbują się dogadać, uzgodnić inne warunki spłaty, rozłożenia na raty, ustalenie innego terminu. Często są to problemy niezależne od naszych kontrahentów, przypadki losowe, rzeczy na które po prostu nie ma wpływu. W takim przypadku warto dogadać się z kontrahentem, dzięki temu nie stracimy klienta. Obie strony z pewnością będą zadowolone z takiego obrotu sprawy. Skuteczna i szybka windykacja należności

Jeżeli jednak polubowne załatwienie problemu nie przynosi rezultatów, wówczas możemy poszukać pomocy firmy windykacyjnej, która będzie wiedziała jak skutecznie odzyskać nasze należności.

Oczywiście na początku może być to nawet zwykła rozmowa telefoniczna, wówczas przedstawiciel firmy windykacyjnej dzwoni do naszego kontrahenta przedstawia się, informuję iż zostały wszczęte pierwsze kroki związane z windykacją należności. Wielu nieuczciwych kontrahentów decyduje się wówczas na szybką spłatę, może w ten sposób uniknąć nieprzyjemności, sprawy sądowej, interwencji komornika, czy też zajęcia konta bankowego. W przypadku kiedy konto zostałoby zajęte sądownie, wówczas może nastąpić jego blokada na dłuższy okres czasu nawet miesiąc, może to doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji dla nieuczciwego kontrahenta. Zatem windykacja prowadzona przez firmę zewnętrzną, bardzo często jest skuteczna już po pierwszym kontakcie z naszym dłużnikiem, pozwala szybko załatwić sprawę, dzięki czemu unikamy bardzo często niewygodnej, długiej sprawy sądowej, kiedy na nasze pieniądze możemy oczekiwać nawet rok czasu.